הובלות הייטק

הובלות מיוחדות, הובלות

מה הן הובלות הייטק? האם הן מתקשרות לתעשיית ההייטק? הם נכון יהיה להניח שמי שעושה הובלות הייטק עובד עם אנשי הייטק? והאם תעשיית ההייטק צריכה הובלות מיוחדות להייטק?

מה העניין של הובלות הייטק?

ובכן באופן מסורתי זה לא שיש לחברות הייטק דבר מה להציע שמצריך ציוד מיוחד מטעם חברת הובלות, או זו לפחות ההשערה שלנו בנידון. שהרי המאפיינים שאפשר לשקול כשחושבים על חברת הייטק הינה כמות מסוימת של אנשים, כמות מסוימת של ציוד טכנולוגי, כמות מסוימת של מסמכים בעלי אופי מסחרי וכמות מסוימת של אבטחת מידה רלוונטית, כמו גם תנאי עבודה נעימים ומפנקים וכיוצא בזה.

מאפיינים מיוחדים: הובלות הייטק

על כן, סביר שבמקרה של הובלות הייטק על חברות הובלות לספק מאפיינים ייחודיים שאיכשהו נותנים מענה לשלל אפיונים שאפשר לגלות בתעשיית הייטק. לדוגמה, באם יש הרבה אנשים משמע שיש הרבה ציוד. אם כי זו לא משוואה מדויקת, אך נניח שעל כל איש יש מחשב, הרי שאז כמות האנשים יכולה לקבל ביטוי בכמות הציוד. אלא שאפשר שיהיו חדרי מעבדה וחדרי ציוד שהציוד בהם הוא רב מכמות האנשים, וכיוצא בזה.

כך או כך, בעת מעבר של משרד למשרד, במקום שהאנשים יאספו את המחשב שלהם וייצאו לטייל איתו למשרד החדש, אפשר שיהיה פרוטוקול מסוים שמאפשר סדר וארגון במעבר בין משרדים. והפרוטוקול הזה מבקש איסוף מסודר של כל הציוד, תיוג ותיוק שלו, כמו גם מתן מערכות הגנה מסוימות לכל הציוד. הן מבחינה חומרית, שישמור לו הציוד תוך כדי המעבר והן מבחינה אלקטרונית, מבחינת אבטחת מידע. אמנם הציוד לא יהיה מחובר למקור חשמל או חיבור רשתי (או כך אפשר להניח) ועם זאת הוא כן יהיה מחוץ לפרימטר המאובטח של המשרד, או מאובטח יחסית לאור כך שמדובר במרחב סגור עם מנעולים ואנשים שרואים מי נכנס ויוצא. או כך, שוב, ניתן להניח.

הובלות הייטק, לסיכומו של דבר

על כן, הובלות הייטק יכולות לספק מענה בתקנון הפינוי של בניין משרדים כזה או אחר תוך שהן מספקות מידה רלוונטית של שמירה על הציוד והגנתו, בהתאם לתקנות החברה שמעבירה את משרדיה. או/ו כל פונקציה אחרת הרלוונטית לתעשיית ההייטק.