הובלות כלליות

הובלות מיוחדות, הובלות

הובלות כלליות הן פשוט הובלות לכל מטרה. אפשר שיהיה מדובר בהובלות של דירה מנקודה א' לנקודה ב', אפשר אפילו שיהיה מדובר בהובלות של משרד מנקודה א' לנקודה ב', או תכולה מנקודה א', לנקודה ב', כאמור. ועם זאת, סביר שלא מדובר בהובלות קטנות, אם כי ניתן להתקשר ולבדוק.

מה זה הובלות כלליות?

כאשר מתקשרים לחברת הובלה שעושה הובלות כלליות, ושואלים אותה, "את עושה XYZ?", היא יכולה לענות, "כן, באופן כללי". כלומר זו לא ההתמקצעות שלה, אך זה בקיבולת שלה לאפשר את זה. מתוך הכלל, הניסיון, הכלים, ההבנות, המשאבים – ביכולתה לעזור במשימה.

לעומת זאת, אם היינו מדברים על הובלות קטנות, הובלות משרד, הובלות פינוי דירה וכיוצא בזה – סביר להניח שהיה מדובר בהתמקצעות מסוימת, שכן עבור כל רובד מקצועי שכזה יש אוריינטציה מקצועית מתאימה. אם לדוגמה היינו רוצים לבדוק מי עושה הובלות קטנות, היינו יכולים להתקשר לחברה שעושה הובלות כלליות ולשאול אותה לגבי הובלות קטנות. והיא יכולה להגיד, "באופן כללי כן", משמע יש לה את הכישורים, היכולות והמשאבים כדי לעשות זאת.

עכשיו, הובלות קטנות הן פונקציה של שני גורמים:

  1. כלי רכב קטן דיו (לצמצום הוצאות נסיעה בכל מיני רבדים)
  2. עלות נמוכה של הובלה, באופן יחסי

על כן חברת ההובלות לא תמציא כלי רכב קטן והיא אכן כנראה תגבה עלות נמוכה יותר עקב כך שזה מגיע מתוך בקשה להובלה קטנה. ועל כן, גם אם לא הייתה התכווננות קודמת לעשות הובלות קטנות, חברה שיש בידה את הקיבולת לעשות זאת, יכולה לאפשר זאת כדרך המשאבים שלה.

מה הם היתרונות של הובלות כלליות?

הדבר משאיר פתח להפתעה. כלומר, באם יש איזשהו רעיון להובלה ותוהים מי יכול לעזור בזה, אפשר ללכת על כפל המשמעות הנפוץ במשפט הזה כדי לתהות על קנקנן חברת הובלות מסוימת ולבדוק איתה באם היא יכולה לעזור עם משימת הובלות ספציפית. באם כן הדבר הפך מלהיות הובלות כלליות לכדי הובלה מאוד ספציפית בעלת מבנה או אופציה מסוימת הניתנת לדיוק והגדרה. ועם זאת, הובלות כלליות יכולות להיות הזמנה להתקשר, להתעניין, לראות אם זה אפשרי ולקבל את הדבר הספציפי מתוך הכללי המוצע.